Příměstský vzdělávací tábor – Cesta kolem světa

V týdnu od 7. do 11. srpna 2017 budova Hořického gymnázia ožila a na chodbách byl opět slyšet dětský smích. Konal se tu první ročník příměstského vzdělávacího tábora s podtitulem „Cesta kolem světa“, jenž byl organizován Hořickým gymnáziem ve spolupráci s Love English za finančního příspěvku města Hořice. Učitelé gymnázia převlečení za piráty (Mgr. Blanka Dočekalová, Mgr. Magda Vaníčková, Mgr. Kristýna Šolcová a Mgr. Pavel Šťovíček) spolu s devíti námořníky z řad studentů (Anička, Zuzka, Eliška, Michal, Kačka, Káťa, Gabča, Lucka a Verča) přivítali padesát táborníků táborovou písničkou. Po motivační hře, při níž byli účastníci tábora rozděleni do skupin, započalo naše cestování. Každý cestovatel obdržel pas, do něhož po navštívení jednotlivých kontinentů a splnění daných úkolů dostal razítko. Každý den byl zasvěcen jinému kontinentu a cestovatelé prošli anglickým, sportovním a hudebně-pohybovým blokem. Anglické hry, písničky, výtvarné činnosti i pohybové hry byly motivovány příslušnými kontinenty.
První den jsme se toulali po Evropě, vyzkoušeli si netradiční hru bränbal, naučili se irský tanec, zahráli Peer Gynta pomocí boomwhackerů, zapamatovali si názvy států a národností v angličtině. Druhý den nás čekal celodenní výlet po Americe, využili jsme vlak, autobus, chůzi i koňský hřbet, abychom se na naše tajné místo dostali. Děti si vyzkoušely práci na farmě, dováděly v seně, střílely z luku, rýžovaly zlato, pekly brambory v popelu a zkusily si cvičení se psy. Ve středu jsme se vydali do Afriky. Zaposlouchali jsme se do africké písně Pata Pata, zapěli kánon Velbloudi, hráli na orffovské nástroje, nosili vodu do africké vesnice a anglicky pojmenovávali zvířata a části jejich těl. Čtvrtek byl inspirován Asií. Táborníci se pokusili o výstup na Mount Everest, sestavili část čínské zdi a zaposlouchali se do klasické hudby. Poslední den jsme navštívili Austrálii a Nový Zéland. Děti se naučily tanec Haka, pokusily se o maorské tetování, zahrály si na žraloky, zazpívaly si písničky Baby Shark a Octopus. Celý týden jsme zakončili společným setkáním s rodiči. Škoda jen, že počasí nám překazilo plány na venkovní táborák.
Všem účastníkům děkujeme za příjemně strávené chvíle a příští rok se budeme těšit opět na viděnou, tentokráte v červencovém i srpnovém termínu.
Více informací na www.gymhorice.czLove-english. Galerie tábora na: Rajce.cz.