Člověk v tísni

V pátek 6. února 2015 se na Hořickém gymnáziu konal projektový den na téma Člověk v tísni. Studenti druhého ročníku si připravili prezentace, pomocí kterých přiblížili tuto přední českou humanitární organizaci.

Informovali ostatní o historii organizace a jejích projektech. Představen byl i ředitel a spoluzakladatel Šimon Pánek. Studenti se také dozvěděli, kde organizace pomáhá a jak je možné přispět.

Samostatnou kapitolou byl i filmový festival Jeden svět, který přibližuje studentům i široké veřejnosti příběhy bezpráví z celého světa. Studenti našeho gymnázia si vyberou jeden film z letošní nabídky, který zhlédnou přímo ve škole. Promítání bude doplněno i dalšími aktivitami (beseda, diskuze atd.).

Žáci druhého ročníku se také zúčastnili literární soutěže, kterou vyhlašuje organizace Člověk v tísni. Téma soutěže je Naše ochranné bubliny a vyhlášení proběhne v březnu.

Lenka Šulcová