Běh Vítězství 2016

Letos se opět uskutečnil tradiční štafetový běh. Ano, slavný běh Vítězství, který se běží od sochy Jana HusaMasarykově věži samostatnosti. Devítičlenné týmy mají za úkol donést štafetu až do cíle. Ti nejrychlejší to zvládnou i pod 6 minut. Minulé roky se běh bohužel neuskutečnil, jelikož nebyl dostatečný počet družstev. Do organizace závodu se však letos zapojilo více lidí, kteří dali dohromady rekordních sedm štafet. Závodu se tak zúčastnilo úctyhodných 63 závodníků. Naše škola má radost, že jednu ze štafet vytvořili i studenti z našeho gymnázia a podpořili tak tradiční sportovní dění v Hořicích. Ačkoli stáli na startu s nevelkými ambicemi, o pouhou vteřinu jim uteklo krásné 4. místo. Tímto jim děkujeme a gratulujeme k úspěchu. Výsledný čas 6:34.

Reprezentanti: David Westfál, Tereza Vedrová, Jakub Hakl, Michaela Krylová, Niels van der Meer, Martin Zelený, Lukáš Václavík, Veronika Koukolová a Ondřej Hlušička.

Pavel Šťovíček