Olympiáda v anglické konverzaci

V minulých dnech na naší škole proběhla olympiáda v anglické konverzaci v kategorii IIIA. Soutěže se zúčastnilo celkem 10 studentek a studentů z 1. až 3. ročníku, kteří změřili své síly v následujících jazykových dovednostech:

• listening (32 bodů)
  • use of English (20 bodů)
  • roleplay (10 bodů)
  • picture description (10 bodů)
  • speak
  • ing topic (40 bodů)

O první a druhé místo se dělí Tereza Málková z 1. ročníku a Šimon Rejlek ze 3. ročníku, oba získali shodný počet bodů. Na třetím místě je následuje Kilián Hrázský z 2. ročníku. Tereza a Šimon postupují do okresního kola, které se koná ve čtvrtek 13. února na gymnáziu v Nové Pace.

Děkujeme všem dalším soutěžícím za účast – Máje Pospíšilové, Vojtěchu Kolátorovi a Františku Komárkovi z 1. ročníků, Adéle Holé, Julii Komárkové, Antonínu Lahučkému a Michalu Malému ze 3. ročníku.
Velký dík patří studentské komisi ze 4. ročníku – Jinke van der Meer a Elle a Stefanovi Lambertovým, a rychlé organizační spojce Zbyňku Thielovi ze 3. ročníku.
Vítězům přejeme zdar a štěstí v okresním kole a všem ještě jednou děkujeme. 🙂

Letošní školní kolo olympiády probíhalo v podobném duchu jako roky minulé – dostanete téma do dvojice, takzvaný “roleplay”, ve kterém si dvojička zahraje určitou scénu, ale veškeré dialogy jsou v angličtině. Poté dostanete popis vybraného tématu a končíte popisem obrázku.
Jakožto účastník jsem si školní kolo olympiády užil, je to vždycky zpříjemnění dne a nauky, neb ve školním kole dostaneme otázky, které v hodinách jinak nedostaneme.

Šimon Rejlek 3.A