14
LED
2018

Šance pro rozvoj

19. prosince 2017 jsme absolvovali projektový den Šance pro rozvoj. Několik dní před projektem proběhlo naše rozlosování do skupin k vybraným státům. Rozdělovalo se do zemí Niger, Nigerie, Bolívie, Afghánistán, Angola, Demokratická republika Kongo, Sýrie a Kambodža.
Všechny skupiny měly za úkol shromáždit informace o své zemi, aby pak během projektového dne připravily prezentaci pro skupiny ostatní. Nemalým úkolem bylo také připravit jídlo, typické pro danou zemi.
Vařilo se na pestré škále vařičů. Některé musely pamatovat zavedení plynového osvětlení v Praze a vypadaly dost nebezpečně. Jedna skupina vařila dokonce na ohni. Někdo vybral jídlo více typické, někdo méně, ale až na bolívijskou skupinu (ta vařila banánovo- mrkvovou polévku) všem chutnalo. Při vaření jsme pocítili výhody humanitární pomoci, dalo se jí ospravedlnit prakticky cokoliv. Takže jsme s klidným svědomím k typickému afghánskému „eintopfu“ přikusovali mexickou tortillu z kukuřičné mouky.
Řekl bych, že se projekt vydařil, povedená byla i závěrečná prezentace. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí, byla legrace a ještě jsme se najedli. Už se těším na další projektový den.

Jonáš, 1.A