Finanční gramotnost II

23. 2. se pro studenty 3. ročníků konala druhá část dlouhodobého projektu Finanční gramotnost.
Již na podzim se v první části studenti rozdělili do skupin – rodin, které měly různé sociální zázemí a finanční postavení. Absolventky Mirka a Jana, které projekt vedou, jim připravily různé fiktivní běžné životní situace (např. matka samoživitelka, 2 děti na ZŠ, nájemní byt). Každá rodina má nastavený rozpočet a s tím musí vyjít. Studenti se dozvěděli, které úřady, banky a instituce jim mohou pomoci. Ty mohli opravdu fyzicky navštěvovat. V únoru jednotlivé rodiny představily, jak daný stav vyřešily. V závěru v každé rodině došlo ke změnám (např. ztráta zaměstnání, dlouhodobá nemoc…), na které musí ve svém rozpočtu zareagovat. Poslední část proběhne v květnu 2016.