Tábory Cesta kolem světa a Únik z vězení

Zábava, skvělá atmosféra, kamarádi a nové znalosti! Tak popisovaly děti náš příměstský tábor s angličtinou.

V prvním běhu jsme jako námořníci procestovali téměř celý svět. Objevovali jsme krásy Evropy, v Americe jsme stříleli z luku a vyráběli indiánské lapače snů. Vítr nám foukal do plachet, a tak jsme zavítali do neprobádaných afrických džunglí a v Asii vyšplhali až na samotný Mount Everest. V neposlední řadě jsme dopluli až do Austrálie, kde jsme potkali skupinku domorodců. Cestu jsme zakončili na dvoře Hořického gymnázia závěrečným táborákem.

A kdo nebyl námořníkem, stal se na týden vězněm. Druhý běh strávily děti ve věznicích po celém světě. Valdice, Alcatraz, nebo třeba thajský Bang Kwang. Zpívaly se vězeňské písně, šifrovaly se zprávy, dokonce jsme měli přednášku od policie, ze které byly děti nadšené. Mohly si vyzkoušet neprůstřelné vesty nebo si sednout do pravého policejního auta. Nakonec se všem podařilo uniknout z jejich cel, a tak jsme mohli usednout k táboráku a užít si konečné setkání i s rodiči.

Anička B., 2.A

Na závěr bychom chtěli poděkovat městu Hořice za finanční podporu a všem našim šikovným praktikantům za příjemně strávené chvíle o prázdninách.

Těšíme se na Vás o prázdninách 2019!

Příměstský tábor Cesta kolem světa se uskutečnil za finanční podpory města Hořice.