Studentská literární soutěž Jednoho světa na školách

Studenti druhého ročníku Hořického gymnázia se účastní literární soutěže, kterou pořádá Člověk v tísni.
Letos poprvé vyhlašujeme studentskou literární soutěž na téma Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět. Zapojte své žáky a studenty (15–20 let) do naší literární soutěže, stačí poslat esej, fejeton nebo rozhovor  a to do 15. února 2015.

Téma soutěže: Naše ochranné bubliny
Žijeme obklopeni pohodlím, které si chráníme. Přestože se dozvídáme téměř o všem, co se děje mimo tuto bublinu, máme pocit, že se nás to netýká. Kdy praskne křehká bariéra mezi námi a světem „tam venku“? Co všechno jsme schopni ještě přehlížet? Co nás zvedne ze židle?
Autoři vítězných prací budou oceněni: 1. místo – 5 000 Kč | 2. místo – 3000 Kč | 3. místo – 2000 Kč
Věk tvůrců: 15–20 let
Uzávěrka: 15. 2. 2015
Do soutěže se může přihlásit jak jednotlivec, tak skupina studentů. Soutěžní práce (max. 4 normostrany) posílejte e-mailem na adresu: skolniprojekce@jsns.cz.
Vyhlášení výsledků soutěže proběhne v březnu 2015 na zahájení 17. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět.
Lenka Šulcová