Nejkrásnější číslo na světě

MATEMATICKÝ PROJEKT PRO HOŘICKÉ ZŠ

Po dlouhé pauze naše škola opět vytvořila projekt pro žáky 5. třídy základních škol v Hořicích s názvem Nejkrásnější číslo na světě. V čem tento projekt spočíval? Naši studenti z 2. ročníku si pro děti připravili velmi pestrý a zábavný program, ve kterém bylo cílem seznámit žáky pátého ročníku s nejkrásnější matematickou konstantou na světě, s písmenem π. A jak vlastně celé dopoledne probíhalo?

Nejdříve jsme dětem projekt představili a následně s nimi zkoumali a hledali toto krásné číslo. Když jsme písmeno odhalili, naši historici nás seznámili s vývojem této konstanty. Pověděli nám zajímavosti ohledně π a pak nadešel čas, na který se naši hosté těšili nejvíc. Rozdělili se do malých skupinek a pomocí různých smyslových aktivit (hra na xylofon a na boomhackery, výroba řetězů, házení hrnečkem a tvoření piemů) se snažili naučit co nejvíce číslic v nekonečném desetinném rozvoji čísla π.

Na závěr jsme se všichni společně sešli. Děti byly z projektu nadšené, navíc od nás dostaly perníčkové medaile s π. Myslíme, že se projekt z našeho pohledu podařil a doufáme, že příští rok se opět uskuteční.

2.A (text Matěj Pilař, foto Venda Lahučký)