První škola v přírodě na Hořickém gymnáziu

Začátkem listopadu jsme vyjeli na historicky první podzimní výjezd naší školy, a to na Studenov!

Naše takzvaná „škola v přírodě“ byla plná vzdělávacích aktivit, od přírodovědných prací v terénu přes vlastivědný výlet do Vysokého nad Jizerou až po společné večerní čtení. Na Studenově jsme se rozhodně neflákali, mimo jiné proběhla také schůzka redakční rady školních sociálních sítí a skupina studentů se pod vedením učitelů angličtiny věnovala překladu školních webových stránek. Podzimní výjezd se nesl též v uměleckém duchu, neboť kromě filmového klubu jsme také nacvičovali divadlo a trénoval samozřejmě i školní sbor! Pracovali jsme skupinově – po třídách nebo zájmově napříč ročníky.

Největší výzvou však pro nás byl výlet do krkonošské tundry. Za deště jsme se pod vedením průvodců z KRNAPu vydali prozkoumávat krásy a taje naší přírody. Někdo půjčoval rukavice, někdo se zahříval hromadným obejmutím a někdo hřál ostatní svým úsměvem. Když jsme se vrátili do bezpečí naší chaty, měli jsme mokro v botách a v nohách přes 20 km. Ještě že na nás čekala ta nejlepší svíčková!

Ačkoliv jsme za celý výjezd nabyli znalosti z různých oborů, hlavně jsme si uvědomili, jak moc je důležité mít „kamaráda do deště“.

Klára Rejlková, 2.A