Informace 20. 3. 2020

Naši milí,
oslovuji vás všechny stále ještě prostřednictvím školního e-mailu a webových stránek. Myslíme na vás a doufáme, že jste zdraví a že vás neopustila dobrá nálada, se kterou jste v úterý 10. března odcházeli ze školy. Jsme školou malou a zakládáme si na osobním setkávání, a tak vám můžu říct, že nám velmi chybíte. Úplně všichni, i bručouni. Prázdniny v létě jsou prima, možná si už ale naplno uvědomujeme, že právě probíhající děje prázdninami nejsou, a z informací, které se na nás hrnou, a situací, v nichž se ocitáme, nám není úplně lehko. Víme, že někteří pomáháte, jak umíte a můžete – šijete roušky a zapojujete se jako dobrovolníci v místech, kde žijete. Máme z toho velkou radost.

Nikdo z nás neví, jak dlouho bude nouzový stav trvat a jak dlouho zůstanou školy zavřené. Nicméně školní rok stále běží a MŠMT požaduje, aby školy využívaly distanční způsob vzdělávání.
(viz http://www.msmt.cz/faq-nejcastejsi-dotazy-k-aktualnim-opatrenim-ke-koronaviru )

Práci vám prozatím zadáváme prostřednictvím školního webu, a pokud se to podaří, rozeběhneme příští týden online školu v internetovém prostředí Microsoft Teams.

Abychom se s vámi mohli online „potkávat“, potřebujeme o vás a vašich možnostech vědět (někteří děláte tiché brouky). Z tohoto důvodu vás všechny prosím o zpětnou vazbu.
Dejte nám jednak vědět, že nás „slyšíte“ a víte o svých školních povinnostech, dejte nám vědět, jestli úkolů, které jste dostali, není moc nebo málo, jak je stíháte odevzdávat atd. Budeme rádi, když se podělíte také o své podněty a napíšete nám, jaký typ práce byste uvítali.
Zajímá nás také, jak se vám daří, jak tuhle výjimečnou situaci zvládáte a jestli vás netíží něco, s čím bychom vám mohli pomoct. Maturantům možná narůstají obavy…? I krátká reakce bude vítána.

Děkuji a přeji vám všem co nejhezčí první jarní víkend.
Vaše ředitelka Šárka

P. S. Na školní zahradě rozkvetly fialky, čemeřice, loňské měsíčky a jaterníky 🙂