Koronavirus 9. 3. 2020

V souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 bylo Ministerstvem zdravotnictví České republiky nařízeno mimořádné opatření (6.3.2020).

Všem osobám s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Italské republiky do České republiky, se nařizuje, aby bezprostředně po návratu do České republiky oznámily tuto skutečnost, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným přístupem, svému registrujícímu poskytovateli zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost, nebo nemají-li registrujícího poskytovatele, pak jakémukoli poskytovateli v oboru všeobecné praktické lékařství pro děti a dorost, kteří následně rozhodnou o karanténě.

Neprodlená realizace tohoto opatření je nezbytná a je třeba zajistit příslušná opatření zamezující vstupu těchto osob do Vašich zařízení a provozoven.

Krajská hygienická stanice Královéhradeckého kraje
se sídlem v Hradci Králové, Habrmanova 19