Představení nové knihy Františka Tichého

Dobrý den,

rádi bychom vás pozvali na představení nové knihy Františka Tichého „Výchova jako dobrodružství, to se v té Přírodní škole učíte na stromech?“.

Městská knihovna v Praze – Ústřední knihovna
Mariánské náměstí 98/1 Praha 1
úterý 28. listopadu od 17 hodin
Malý sál, vstup zdarma

Kniha vznikala několik let a na rozdíl od autorovy prvotiny „Přírodní škola – cesta jako cíl” se věnuje jednotlivým klíčovým oblastem dobré výchovy a vzdělávání: vytváření školního společenství, žákovské samosprávě, prvkům iniciačních rituálů v podmínkách školy, ale i rozsáhlým projektům, ve kterých se život školy přímo napojuje na život okolní společnosti. Text doplňuje řada beletristických částí. Autory části textů jsou i současní a bývalí studenti školy. Novou knihu jistě ocení všichni učitelé, vedoucí oddílů, rodiče i studenti, najdou v ní konkrétní doporučení i zkušenosti z praxe.

Již téměř dvacet pět let funguje inovativní osmileté Gymnázium Přírodní škola. Nelze jej zařadit do žádného běžného proudu alternativních škol, inspiruje se celou řadou systémů kolektivní výchovy – od Janucze Korczaka a Antona Makarenka až po zkušenosti skautského hnutí nebo dětských domovů v terezínském ghettu.

Budeme rádi, když pozvánku předáte případným dalším zájemcům.

Těšíme se na Vás a přejeme klidné dny.

Matouš Bičák