Zdravotnický závod

Tento rok jsme opět připravovali zdravotnický závod pro žáky sedmých tříd základních škol. Měli jsme připravených dvanáct stanovišť, na kterých jsme předváděli nejrůznější zdravotní komplikace (např. opaření horkou vodu, epileptický záchvat či zásah elektrickým proudem).

V devět hodin jsme se společně se 70 žáky a jejich učiteli přivítali v naší modré učebně a zazpívali si tematickou píseň Pochod marodů od Jaromíra Nohavici. Než se žáci mohli rozběhnout po naší škole, absolvovali přednášky, rozdělené do čtyř bloků. Každou přednášku vedla dvojice či trojice našich studentů, jejich úkolem bylo žáky poučit a připravit je nejen na závod, ale také na situace, které je můžou potkat i v běžném životě. Na konci závodu jsme se opět sešli a řekli si, jaké chyby se dělaly na jednotlivých stanovištích, samozřejmě byly také vyhlášeny výsledky a uděleny ceny.

I přes menší komplikace se nám zdravotnický závod vydařil a podle reakcí dětí soudíme, že se líbil i jim.

Karolína Šanderová, Lucie Z. Kňourková