Projekt „Terezínské noviny″

pro žáky 8. tříd ZŠ Na Habru a ZŠ Na Daliborce v Hořicích, 1. ročník Hořického gymnázia

9. 11. 2016
Gymnázium Přírodní škola Praha, Hořické gymnázium, Hořice

Program a rozdělení úkolů:

8.15 Přivítání účastníků, představení projektu – všichni společně
8.30 – 9.45 Rozdělení do tříd (4 místnosti), v každé z nich 3 aktivity, které představí dobu (cca 20 min), představení perzekuce Židů prostřednictvím básně Petra Ginze (v rapové podobě): Dnes je jasno už všem lidem… + krátká diskuze.
Představení terezínského ghetta a dětských domovů (5´), práce s 12. číslem časopisu Rim-rim-rim (zbytek času)
10.00 – 11.15 Divadelní představení „Terezínské zvony“
11.15 – 11.30 Přestávka
11.30 – 12.15 Workshop – Tvorba čísla „Terezínských novin“ – opět ve skupinách, kde byli původně
12.20 – 12.40 Závěr – představení výtvorů, zhodnocení práce (společný sraz), příp. zpěv

Pomůcky: lepidla, připravené „slepé časopisy″ pastelky, fixy, tužky, psací stroje, papíry na aktivity (pojmy, události, obrázky), číslo Rim-rim-rim č. 12 + nakopírované pracovní listy, nahrávka „Dnes je jasno už všem lidem“

Prosíme o dochvilnost, aby se vše ve stanoveném čase podařilo zvládnout.

S sebou: přezůvky, svačina, pití, psací potřeby a kreslicí potřeby, nůžky, lepidlo…