Terezínské noviny

Projekt Gymnázia Přírodní škola a Hořického gymnázia
8. březen 2016
8.00 – 10.40
Víte, jak se žilo lidem v protektorátu, jak se žilo v židovském ghettu? Na to nám pomůže odpovědět společný projekt studentů Gymnázia Přírodní škola a Hořického gymnázia „Terezínské noviny“.

Víte, co je RIM-RIM-RIM? Jde o časopis, který vznikal v době 2. světové války v Terezíně a popisoval život chlapců v ghettu. V časopise publikovali své příběhy a tajně jej rozšiřovali.
Pokusíme se s přáteli z Přírodní školy navázat na jejich tvorbu, vytvoříme takové noviny i včetně autorských textů v jednotlivých rubrikách, výtvarně je dotvoříme.

S sebou každý: pastelky, tužka č. 1 – měkká, lepidlo, guma, papíry, které by výtvarně (barvou, kvalitou) zapadaly do historie doby – balicí, máte-li někdo doma psací stroj, hodil by se