Výsledky mezinárodního testování v anglickém jazyce Angličtinář roku 2015/2016

V lednu se naši studenti zúčastnili mezinárodního testování v anglickém jazyce ve 3 jazykových oblastech – poslech, orientace v textu a mluvnice – to vše na úrovni B1 – C1 (tj. od maturitní úrovně výše).
Do soutěže se v České republice zapojilo celkem 254 škol a 6 311 studentů, v mezinárodním měřítku pak celkem 10 985 studentů ze 479 škol a 19 zemí. Naše škola se umístila jako 194. v České republice a 353. v Evropě. Někteří studenti byli trochu zklamaní, že jsme nebyli úspěšnější, k tomu je třeba říct, že jsme nevybírali jen ty nejlepší, do soutěže šli i studenti, jejichž nadání spočívá v jiných, než humanitních oborech, takže jsme utvořili statisticky průměrný gymnaziální vzorek 🙂
Nejúspěšnějším studentem naší školy byl v této soutěži Niels van der Meer – s tím jsme víceméně počítali :-), byl 593. v České republice (z 6 311) a 1081. v Evropě (z 10 985), což je naprosto skvělé! Dalšími výbornými výsledky se mohou pyšnit Vítek Čapoun, Tomáš Tran, David Westfál a Anička Holmanová.
Odkaz na celkové výsledky: http://ar.czech-us.cz/vysledky.php