Zdravotnický kurz pro místní základní školy se opravdu podařil

Nejprve jsme sedmé třídy Habru a Daliborky ve třech skupinách seznámili se základy zdravotnictví. Lektoři byli složení jak z našich studentů, tak ze studentů z Přírodní školy, a už toto byla krásná spolupráce. Po zaznění čtyř gongů začal závod. Bylo připraveno deset stanovišť – deset fingovaných zranění s namaskovanými figuranty, opět smíchaných z našich a z pražských studentů. Musíme říct, že častokrát byly situace opravdu věrohodné a i my sami jsme se docela báli nebo jsme aspoň pocítili husí kůži. Ihned potom, co závod kolem 12h skončil, jsme shrnuli nejčastější chyby u každého ze stanovišť, vyhlásili výsledky a rozdali příjemné ceny. Pak už nás čekal jen „hajfajf“ a rozloučení.
Každopádně myslíme, že jsme si všichni společné dopoledne opravdu užili, a těšíme se na další skvělou spolupráci jak s našimi přáteli z Prahy, tak ze základkami našeho města!

Bylo to perfektní, děkujeme.

Magdaléna Šandová