Zdravotnický kurz pro žáky 7. ročníků ZŠ Na Habru a ZŠ Na Daliborce

Víš, jak se zachovat, když někdo na ulici zkolabuje, víš, jak ošetřit otevřenou zlomeninu? Chceš pomoci, ale nevíš, jak na to? Proto je potřeba si vyzkoušet, jak v takových situacích reagovat.
K tomu by měl sloužit kurz první pomoci a zdravotnický závod hlídek, který pořádají žáci Hořického gymnázia a Gymnázia Přírodní škola pro mladší kamarády z místních základních škol.
Zdravotnické dopoledne se uskuteční 12. 2. 2016 od 9.00 v budově Hořického gymnázia v Hořicích,
v Blahoslavově ulici 2105. Vyučovat první pomoc a vést závod budou ve spolupráci s dospělými žáci obou škol.
Čas: 8.45– 12.30
počet žáků ZŠ: 44, ZŠ Na Habru – 28, ZŠ Na Daliborce – 16
Program:
1) 9.00 – 10.30
výuka a nácvik zdravotnické první pomoci, 3 stanoviště (žáci Hořického gymnázia a Gymnázia Přírodní škola, Praha)
2) 10.30 – 12.00
skupinový zdravotnický závod (4 děti ve skupině), 10 stanovišť
3) 12.00 – 12.30
vyhodnocení závodu a praktických dovedností

Pro žáky ze ZŠ: s sebou: zápisník, propiska, šátek, starší oblečení, které se může ušpinit, přezůvky, svačina, pití.

Těšíme se na naše přátele z Přírodní školy a na společně strávené chvíle s dětmi ze základních škol.

Sylva Zajícová