Na naší škole máme absolventy Juniorské univerzity

Univerzita Karlova od letošního října pořádala první ročník Juniorské univerzity pro studenty středních škol. Zájemci o studium se během tří měsíců zúčastňovali přednášek vybraných fakult, které probíhaly během deseti úterních odpolední. Naši dva studenti, Veronika Koukolová a Jiří Ondráček, si vybrali přírodovědně-lékařský okruh, který zahrnoval např. tyto přednášky: Mohou nové „léky“ vyléčit rakovinu?, Jak je naše tělo řízeno, Asistovaná reprodukce 21. století, Klima města, prostředí, kde žijeme, Atomové jádro v medicíně, Co zmůže chemie proti virům, Jak hledají vědci informace.

V úterý 15. 12. ve Velké aule Karolina obdrželi na slavnostním zakončení účastnický certifikát z rukou prorektora Karlovy Univerzity pro vědeckou činnost doc. RNDr. Jana Konvalinky, CSc. Určitě to byl nezapomenutelný zážitek a motivace k dalšímu studiu.

Lenka Bednářová