Cesta do hlubin studia chemie – jak to bylo

Jak už se na naší škole stává zvykem, našli se zde čtyři odvážlivci, kteří se kvůli oblíbenému předmětu vzdali podzimních prázdnin. V tomto případě se jednalo o chemii. Jirka, Martin, Káťa jsme se s paní učitelkou Bednářovou vydali na dva dny do Prahy na Karlovu universitu. Celorepublikový středoškolský projekt se jmenoval „Cesta do hlubin studia chemie“. Čekala na nás chemická praktika a na naši milou paní učitelku zajímavé odborné přednášky. Vyzkoušeli jsme si mnoho efektních a zábavných pokusů, seznámili se s mnoha drahými přístroji a pracovali s vynikajícími učiteli přírodovědecké fakulty. Večer jsme si udělali procházku po Praze s výkladem o památkách od jedné absolventky chemické sekce. Došli jsme až na Malou Stranu a společně strávili večer v Profesním domě, kde jsme si užili královskou čtyřchodovou večeři. Po ní nás čekala už jen cesta na koleje Na Větrníku. Tam jsme statečně přečkali noc a hurá zpět na fakultu. Na konci dne jsme dostali osvědčení, vzali si naposledy něco z množství připraveného jídla a vyrazili jsme domů.

Tereza Vedrová