Učíme se netradičně, učíme se na horách

I letos jsme všichni kromě maturantů vyrazili opět v tomto podzimním čase na týdenní školu v přírodě, a to na Studenov v Rokytnici nad Jizerou.
Začali jsme oblíbeným strmým výstupem na chatu a pokračovali programy o udržitelnosti luk, meteorologii nebo lišejnících.
Hned druhý den jsme s naším průvodcem ze Správy KRNAP Michalem Skalkou vyrazili na celodenní výšlap krkonošskou tundrou. Cestou se nám naskytly prvotřídní výhledy na krajinu a poznali jsme kus Krkonoš. Víme už, co je tundra, jak a proč vzniká, nebo proč nikdy neuvidíme lézt vřetenovku směrem dolů.
Celou dobu jsme se učili jiným způsobem než ve školních lavicích, posilovali tým, a hlavně si užívali společně strávený čas v horách. V projektu Kam kráčíš, Česko? jsme se věnovali polistopadovým událostem a politickému i kulturnímu životu v 90. letech. Mimo edukační programy se tančilo, zpívalo, hrály se deskovky, povídalo.
Studenov se vydařil i díky tomu, že jsme nepostrádali důležitou ingredienci pro úspěch každé expedice – dobré jídlo.

Antonín Kašpar, 1.B