Ze školního dubnového života

Na Hořickém gymnáziu jsme se v dubnu opravdu nenudili. Odstartovali jsme zdravoťákem, který připravili studenti třetího a čtvrtého ročníku pro mladší spolužáky a děti z hradeckého Hučáku, uklízeli jsme aspoň trochu Česko a druháci a třeťáci absolvovali v Zámeckém areálu Ctěnice odborný interaktivní program Muzea města Prahy zaměřený jednak na Langweilův model Prahy a jednak na historii města.

Kromě běžného učení se dále několik studentů z různých ročníků účastnilo akce „Kulturou proti antisemitismu, kulturou proti odsuzování Židů“. Účastnily se jak české, tak německé školy. Procvičili jsme si jazyky a ještě se něco přiučili. Představili jsme si Spravedlivé mezi národy, lidi, kteří pomohli při záchraně životů Židů. Prošli jsme bývalé židovské ghetto v Praze, účastnili se Pochodu dobré vůle, navštívili Terezín a vedli rozhovor s Evou Erbenovou, přeživší holokaustu. Odměnou nám byla plavba lodí s večeří. Vrátili jsme se se silnými zážitky. 

Ani v oblasti biologie jsme nelenivěli, druháci se zúčastnili ekologické olympiády v Krňovickém skanzenu. Soutěž byla rozdělena na tři části, nejprve psali test, poté je čekala poznávačka a následně praktický úkol. V rámci praktického úkolu měli sestavit návrh na rekultivaci písníku Marokánka v Krňovicích. Soutěžící se vydali i do terénu, aby pořádně prozkoumali písník a jeho zvířecí i rostlinné obyvatelstvo. Druhý den soutěže je čekala komentovaná prohlídka skanzenu, během které si mohli prohlédnout například vodní a větrný mlýn. Ačkoliv našim studentům štěstí nepřálo a neumístili se na stupních vítězů, soutěž si náramně užili a odnesli si spoustu cenných zkušeností.

Nevlezli jsme za kamna v březnu, nezůstali za nimi v dubnu a v májovém lásky čase nás toho čeká hodně zase. 🙂

P.S. O lyžařském výjezdu jsme pro Hořický zpravodaj napsat nestihli, ale na našich webovkách splněno máme.

 

Studenti Hořického gymnázia