Den s vysokoškolákem

Den s vysokoškolákem je každoroční akcí, kterou si pro nás připravují studenti vysokých škol (je potřeba dodat, že veškerou komunikaci výborně zkoordinovala Helena). Převážná většina studentů jsou našimi bývalými absolventy.
Projektový den začal prezentacemi, ve kterých nás vysokoškoláci seznámili se svými školami, a přiblížili svůj studijní obor. Po krátké pauze jsme se rozmístili do menších skupin, každý vysokoškolák měl připravený workshop na konkrétní téma. Povídalo se o zdravém životním stylu, o Galapágách, o virech, o daních, matematice a programování v Javě. Každý z nás si mohl vybrat podle svých zájmů, výběr témat byl široký.
Bylo skvělé, že nám absolventi přiblížili život na vysokých školách, to nám může pomoct při výběru do budoucna. Den jsme si každý užili podle svého. Pro vyšší ročníky byl projekt přínosný a aktuální, pro mladší je studium na vysoké škole ještě v daleké budoucnosti.

Áďa, Lea, Kuba, 3.A