Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


ucitel_zadavani_znamek_kategorie

Učitel: Nastavení kategorií a událostí v průběžné klasifikaci

Kdo máte rádi pořádek ve svých známkách a chcete si vytvořit a popsat „chlívečky“, do kterých pak své známky budete zapisovat, čtěte dál.
Komu se bude zdát následující text složitý, můžete všechny své známky zapisovat do vždy přítomné kategorie Nezařazené (a je to). 8-)

Jak spustit Nastavení

Začnete klasicky - přejdete do zadávání známek v daném předmětu - viz Zadávání známek v průběžné klasifikaci.
V pravé části kliknete na <Nastavení>. Jako první si můžete (nemusíte - obejdete se klidně bez nich) vytvořit Kategorie událostí (1). Až je budete mít vytvořené, můžete do nich zadat Události (2). Každá známka by měla být zařazená do nějaké události (jejich vytvoření naopak doporučujeme).


Kategorie

Klikli jste na <Nastavení kategorií>. Zde je podstatné <Přidat řádek> (1) a pojmenovat si novou kategorii (2). Akci uložíte. Kdo chcete, můžete kategorii přiřadit barvu. To je OK. Zvažte si ale dobře, jestli si zapnete vážení (3). Moc nedoporučuji. Pokud zvolíte ano, musíte všem svým kategoriím přiřadit procentickou hodnotu (všechna dávají 100 %). Dá se zpětně kdykoliv upravit.


Události

Máte-li vytvořené kategorie (a nebo jste se rozhodli kategorie nepoužívat), vzhůru na události. Jak? Opět <Nastavení>, pak <Spravovat události> a v jeho okně <Nová událost>.
Na obrázku vidíte, že už mám vytvořenou událost Úkoly Teams (zkratka Teams) a je zařazená do kategorie TEAMS.
K ní si vytvářím novou událost Podmínka Teams (zkratka A Teams) a vkládám ji do stejné kategorie TEAMS (pouze ji dávám maximální váhu).
Pokud kategorie nepoužíváte, sloupce Kategorie si nevšímejte.

Spojení se známkami

Máte-li vše hotovo, můžete začít „sázet“ známky do připravených událostí.
Na mém obrázku mám fialovou kategorii TEAMS (zeleně zakroužkovaná), do ní vkládám známky buď z úkolů (s váhou 1x) nebo áčkové podmínky (s váhou 3x).

ucitel_zadavani_znamek_kategorie.txt · Poslední úprava: 2021/03/02 08:58 (upraveno mimo DokuWiki)