Toto je starší verze dokumentu!
Učitel: přihlášení, změna hesla
Systém Edupage má samostatné účty (nemají nic společného s loginy+hesly to Teams ani s loginy+hesly do školního e-mailu). E-mailem od „Mailová služba Edupage.org“ Vám přijde první heslo (uživatelským jménem bude váš školní e-mail).
https://gymhorice.edupage.org
Po vstupu do systému se nelekněte velkého množství informací, většinu z nich zatím nebudete potřebovat.
Pro běžné činnosti budete používat jen dvě ikonky v horním modrém proužku, vlevo <Hodiny>, vpravo <Známky>.
Napoprvé je velmi vhodné heslo změnit. Vpravo nahoře kliknete na tlačítko <Jste přihlášeni jako …> a v něm na <Můj profil>. Objeví se stránka:
Zde kliknete na <Změnit heslo>. Zadáte staré a pak dvakrát nové.
Je potřeba zdůraznit, že silné heslo je to jediné, co brání, aby se vám někdo naboural do vašich dat. ![]()
Hesla typu Jirka2020 nebo abc123 nepoužívejte. Příkladem velmi silného hesla je například: h*68KR?58w, silné heslo: bT43nH43 (pomůcka boTy43noHy43).
Po zaběhnutí systému zprovozníme i mobilní aplikace.