Angličtinář roku 2017/2018

Letošní rok jsme se po roční pauze opět zúčastnili mezinárodní soutěže středoškolských studentů Angličtinář roku/ Best in English. Soutěž, která je pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, probíhá ve stanovený den online po celém světě, letos testování proběhlo ve čtvrtek 30. listopadu. Jsme rádi, že se studenti zapojili v poměrně vysokém počtu – celkem 27 od prvního až do čtvrtého ročníku. Studenti si ověřili své znalosti a schopnosti ve třech jazykových oblastech – poslechu, orientaci v textu a mluvnici – to vše na úrovni B1–C1 (tj. od maturitní úrovně výše). Účastníci soutěže tak mají možnost zjistit, jestli je jejich jazyková úroveň dostačující či dokonce přesahuje maturitní nároky a všichni pak mohou porovnat své výkony se studenty nejen v České republice, ale i v zahraničí (loňského ročníku se zúčastnilo více jak 15 000 studentů z téměř 700 škol ve 28 zemích). Účast v testování je zcela zdarma, což je příjemný bonus navíc.
Výsledky se dozvíme 15. prosince, a ať už budou jakékoli, pro účastníky je to každopádně skvělá zkušenost.

Odkaz na webové stránky soutěže: bestinenglish.org/cz