Slavnostní zakončení maturit

V pátek 26. 5. 2017 jsme se společně s čerstvými maturanty, jejich rodiči a přáteli sešli v radničním sále, abychom maturantům předali jejich maturitní vysvědčení. Večerní program doplnilo naše hudebně vokální těleso pod vedením Kristýny.
Po úvodních proslovech pana starosty Aleše Svobody, Šárky a třídní Lenky se měly promítnout krátké medailonky maturantů, s kterými si Šárka spolu s Pavlem dali velkou práci. Zradila nás ale technika, a tak se akce chopil nejdříve Jiří a připomněl nám přivolávání deště z našeho posledního divadla pro malé děti.
Pak se na jevišti zjevil jako deus ex machina Traňďa a svou čirou improvizací kouzelně zachránil situaci – ve čtyřiceti pěti větách se vrátil k počátku školy, obrátil se na jednotlivé maturanty a na konec jim všem poděkoval.

Teď je večer, píšu tento příspěvek a mám hlavu plnou vzpomínek. Zbývá poslední, připojit se ke slovům Traňdi – Káťo, Vítku, Káťo, Lucko, Jirko, Majdo, Nielsi, Terezo, Davide a Martine – díky za všechno.