„Chaplin″ směšně neveselý a nevesele směšný příběh „krále komiků″

Autoři:Pavel Khek & Lenka Smrčková
V hlavní roli:Matouš Ruml
Délka představení: 180 minut
30. 11. 2016
Osud Charlese Spencera Chaplina by vydal na několik divadelních her. Tak třeba jeho čtyři manželky by vydaly na slušnou tragikomedii. Jeho vztah k nemocné matce je jímavá a citlivá balada. Jeho dar najít v každé lidské situaci humor je groteska grotesknější než jeho grotesky filmové. Jeho posedlost filmem si nezadá s Mozartovou vášní k hudbě a jeho konflikt s americkou justicí by byl výsostným politickým divadlem. Chaplinův život jakoby mapoval pohnuté osudy 20. století a člověk si klade otázku: „co má dělat umělec v tomto přízemním světě?“, nebo lépe „co má dělat člověk v odlidštěném světě?“

(zdroj: program divadla v Mladé Boleslavi)

30. 11. 2016
Odjezd: 30. 11. 2016 v 17.00 od budovy školy
Peníze na dopravu s sebou: studenti 100 Kč, veřejnost 130 Kč
Pokud nemůžete jet, sežeňte si za sebe náhradníky, jinak představení propadne a budete muset zaplatit i dopravu.

2016-11-30-chaplin