Stážisté na Hořickém gymnáziu

V pondělí 31. 10. k nám do školy přijelo osm stážistů z nového vzdělávacího programu pro budoucí pedagogy Učitel naživo.
Vybrali si nás jako jednu z progresivních škol, kterou v rámci odborných exkurzí chtějí blíže poznat. Sami si zvolili, na jaké hodiny se půjdou podívat, a pak se sešli postupně s učiteli, studenty i námi vedoucími. Debatovalo se o všem, co chtěli vědět, a jejich otázky, občas i velmi osobní, dokládaly skutečný zájem. Bylo velmi potěšující setkat se s mladými šikovnými lidmi, kteří se, ač třeba nevystudovali pedagogický obor, chtějí učiteli stát. Těšíme se na jejich zpětnou reakci a přejeme jim, aby je jejich chuť neopustila. A přejeme totéž i českému školství, protože právě takové učitele naše školy velmi potřebují.

Šárka Šandová