Terezínské noviny

Víte, jak se žilo lidem v protektorátu, jak se žilo v židovském ghettu? Na to nám pomohl odpovědět
8. 3. 2016 společný projekt studentů Gymnázia Přírodní škola a Hořického gymnázia „Terezínské noviny“. Vrátili jsme se do doby 2. světové války, urovnali si historická data. Seznámili jsme se s výtisky časopisu RIM-RIM-RIM, který vznikal v Terezíně a popisoval život chlapců v ghettu. V časopise publikovali své příběhy a tajně jej rozšiřovali. Zazpívali jsme si písničky a přečetli texty, které napsal v táboře Petr Ginz, tehdy dvanáctiletý kluk. Nakonec jsme se pokusili s přáteli z Přírodní školy navázat na jejich tvorbu. Vytvořili jsme takové noviny i včetně autorských textů v jednotlivých rubrikách a výtvarně jsme je dotvořili.