Návštěva z pražského gymnázia Přírodní škola

Ve dnech 2. a 3. března naše gymnázium navštívili čtyři studenti z gymnázia Přírodní škola (prima, kvarta).

Společně s ředitelem školy Františkem Tichým využili svých jarních prázdnin k tomu, aby se podívali do Hořic, jak se nám daří, a aby je také trochu poznali před jejich pravidelným jarním výjezdem. Součástí návštěvy byla odpolední beseda s našimi studenty o vzniku jejich školy před 20 lety, o její současnosti, projektech a aktivitách. Druhý den studenti vyrazili na vycházku do města, podívali se do sochařského parku. Stihli i procházku po okolí. Velmi ocenili, že v Hořicích máme blízko do přírody. Možná, že si tuto výhodu někdy ani neuvědomujeme a považujeme ji za samozřejmost.

V rámci spolupráce mezi našimi školami jsme začali připravovat program jarního výjezdu Přírodní školy, který se uskuteční ve dnech 25. 3. – 28. 3. 2015 v Hořicích.