Hamlet v dvojím provedení

Projektové dopoledne 15. 5. 2015 jsme strávili ve společnosti Williama Shakespeara a jeho Hamleta Nejdříve se studenti spojením známých citátů anglického dramatika rozdělili do dvojic a snažili se získat co nejvyšší počet bodů v (určitě zábavných :-)) kvízech a samozřejmě jejich prostřednictvím nabrat vědomosti o Shakespearově životě a době.
Potom jsme četli Hamleta – anglická verze byla ke studentům přátelská, neb byla upravena, řešili jsme jen jediný čtenářský oříšek – kdo co říká, protože to v naší školní verzi hry chybělo. Poměrně rychle jsme určili, kterou repliku pronáší Hamlet, Gertruda, Claudius, starý Hamlet, Polonius, Ofélie, Laertes a stráže. Pak už nám nic nebránilo v uvedení studentského Hamleta na „scéně“ školní knihovny.
Oba ročníky si představení nazkoušely zvlášť, aby jejich vystoupení bylo pro ostatní překvapením. V průběhu divadla se tragédie zásluhou herců (i diváků :-)), kteří neudrželi své emoce na uzdě, mírně přelila do komedie, nicméně Shakespearův duch se z ní nevytratil a obě představení jsme si velice užili.

Ivana Chalupová