Majda jede do Štrasburku aneb esej naší studentky mezi pěti nejlepšími z celé ČR

Esejistickou soutěž o studijní cestu do Štrasburku pořádala Česká středoškolská unie ve spolupráci s europoslancem JUDr. Jiřím Pospíšilem. Práce Magdalény Šandové byla vybrána mezi pět nejlepších, pořadí se neudělovalo.

V eseji na téma „Měli by mít středoškoláci v rámci programu Erasmus+ možnost studovat v zahraničí v takové míře jako vysokoškoláci?“ se Majda pro někoho možná překvapivě dobrala k názoru, že by ani takové možnosti středoškoláci mít nemuseli, a proto i ji samotnou zaskočilo, že ji porota mezi pětici nejlepších vybrala.
Zájezd se uskuteční 19. – 22. května 2015. Na programu je prohlídka Evropského parlamentu, plavba říčním kanálem, návštěva historického centra města a slavnostní večeře s europoslancem JUDr. J. Pospíšilem.
Blahopřejeme a šťastnou cestu!
Jiří Slezák