Ocenění významných osobností

Minulý týden se v Hořicích oceňovaly významné osobnosti – paní Hana Truncová, bývalá politická vězeňkyně, a Jana Sieberová, zakladatelka domácího hospicu Duha.
Se studenty jsme se podíleli jak přípravou medailonků a videoprojekcí, tak mluveným slovem. Byla to práce odpovědná a krásná.

Paní Hanu Truncovou jsme s několika děvčaty navštívily doma, abychom se osobně poznaly a povyprávěly si. Zjistily jsme, že paní Truncová je úžasná hostitelka, milovnice květin a vynikající vypravěčka. Překvapila nás nejen svým šarmem a osobitým humorem, ale i nesmírnou vřelostí, vděčností a láskou k životu.

Díky přípravě komponovaného pořadu jsme tak měli se studenty jedinečnou možnost poznat obě oceněné ženy o něco víc a uvědomit si tak, jak nevšedními a inspirujícími osobnostmi obě jsou.

A budeme se těšit, že je někdy v budoucnu přivítáme na besedě i u nás ve škole.

[space height=“1″]
Autorem fotografií je Dominik Palm.
Přečtěte si příspěvek z městských webových stránek.