Vzpomínkové setkání

Jan Palach – vzpomínkové setkání s veřejností na Hořickém gymnáziu pořádané v součinnosti s Městem Hořice

Kdy: pondělí 14. ledna, 14 – 16 hodin
Kde: Hořické gymnázium, Blahoslavova 2105, Hořice

Palachův čin je neuchopitelný, nestandardní. Vymyká se běžnému etickému hodnocení. Vzbuzuje velké emoce, vyvolává řadu otázek, polemik a často i protichůdných hodnocení. Je odsuzován i glorifikován.“

Jindřich Šrajer (2009)

Při setkání společně vzpomeneme na studenta Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Jana Palacha, který se 16. ledna 1969 na protest proti srpnové okupaci Československa vojsky států Varšavské smlouvy a ztrátě svobod zapálil na Václavském náměstí. Svým činem chtěl vyburcovat veřejnost z rezignace, do které se začala propadat.

Vzpomínka na Jana Palacha bude probíhat formou veřejného čtení z historických textů, prohlídky dobových fotografií a archivních dokumentů, besedy a krátkého pietního aktu.

Zveme k nám do školy všechny, kdo si tento historický moment chtějí připomenout spolu s námi.

Šárka Šandová