Moderní stát Izrael

Moc často se nestává, aby lektor přivezl na přednášku vlastnoručně postavený model izraelského tanku z kostiček Lega, naučil nás číst myšlenky a pak poutavě hovořil víc jak tři hodiny o Izraeli. Všechny neobyčejně zajímavé informace doplnil navíc fotografiemi, videem a osobními zážitky z mnohých cest do této země.
Překvapivě mnohé může být inspirací právě pro nás, protože čelíme podobným výzvám:

• Jak si poradit s nedostatkem vody v krajině a jak ji recyklovat.
  • Jak udělat z pouště úrodnou krajinu a jak ji činit zelenou a obyvatelnou.
  • Jak funguje školství a jak je možné, že čtrnáctileté děti spolupracují s technologickým institutem a jsou schopni patentovat svůj vynález.
  • Jak může fungovat mezigenerační spolupráce.
  • Jak zvládají mladí muži a ženy po střední škole povinnou vojenskou službu a k čemu je to dobré.

[space height=“10″]
Tohle všechno a mnohem víc jsme se dozvěděli 15. 10. na přednášce „Moderní stát Izrael“, se kterou k nám zavítal Radek Hejret – lektor a průvodce po této zemi. Navíc studentům nabídnul možnost zúčastnit se středoškolské soutěže o týdenní pobyt v Izraeli.
Soudě dle nadšení studentů je velmi pravděpodobné, že za nějaký čas budou někteří z nich opravdu sedět na břehu Galilejského jezera, koukat na západ slunce a ochutnávat tuto zemi mnohých kontrastů, rozporů, přírodních krás, bohaté historie a občas neuvěřitelné současnosti.

Ellen Kloučková